שירותי ביובית בפתח תקווה ניתנים בנסיבות שונות. להלן טיפים לבחירת שירותי ביובית מקצועיים.

בחירת חברה המסוגלת לספק שירותים דחופים

קיימים שירותים שניתן לסווג אותן לפי סדר דחיפות. התקלות הנפוצות ביותר הן סתימות במערכת הביוב שהטיפול בהן חייב להיות דחוף. הדחיפות בו נובעת כי מי הביוב פורצים החוצה דרך מכסי הביוב והאסלות ויוצרים שלוליות מצחינות המכילות חיידקים מסוכנים לבריאות. בנוסף, בעת הזאת, לא ניתן להשתמש במערכת האינסטלציה והביוב, והכול מושבת. אירועים דחופים אחרים הם בעיקר הצפות בימי חורף ו/או גשם עזים כאשר יורדות כמויות גשם רבות ומערכת הניקוז המקומית לא מצליחה לשאוב אותם. הסכנה היא בהצפת מקלטים, חניונים תת קרקעיים ומבנים נמוכים אחרים. למרות שהאירועים הללו נדירים, יחסית, יש מקרים, בהם מדובר על סכנת חיים ולכן, שאיבת המים במיידית הכרחית. מי הצפות עלולים לגרום נזק לרכוש, למכוניות ועוד, וזאת עוד סיבה טובה להזמין חברה אשר ידועה בתגובה המהירה שלה.

בחירה בחברה מיומנת לשירותים מקצועיים כולל פתיחת סתימות

שירות זה הוא מהנפוצים ביותר בתחום ונחשב גם למורכב, יחסית. סתימות נוצרות בעיקר משורשים החודרים למערכת הביוב דרך סדקים בצנרת. מערכת הביוב בחצר בנויה מבריכות ביוב שביניהם נמתחת צנרת סגורה בקו ישר. הקו מוביל אל מערכת הביוב הארצית.  היא עשויה, לרוב, מבטון, אם כי, נתן למצוא גם כאלו העשויות מפלסטיק מסיבי. במקרים רבים, מתווספים לשורשים גם גופים זרים המגיעים מהאסלות. מדובר על תחבושות היגייניות, גלילי ניירות טואלט, מיכלי פלסטיק של סבוני אסלה  המונחים על קצותיה ועוד. כל אלו יוצרים פקק בלתי עביר לנוזלים ומוצקים, והביובית המגיעה משחררת אותו. הצוות המגיע שואב תחילה את הנוזלים ומרוקן אותם באתר מורשה. לאחר מכן, מאתרים את הסתימה וניתן לעשות זאת בשתי דרכים עיקריות. הראשונה היא החדרת מוטות ביוב המוברגים אלו לאלו ליצירת מוט ארוך. בקצהו מוברג קפיץ מיוחד אשר נתקל בסתימה. כאשר מסובבים אותו נלפתים השורשים סביבו ואז מושכים ותולשים קבוצת שורשים. הבעיה היא, שהשיטה אינה טובה לסתימות מורכבות וכאן נדרשת עבודת ביובית. דרך אחרת לאיתור סתימה היא על ידי החדרת מצלמת סיב אופטי המצלמת את כל הקו ושולחת את התמונות אל צג המצוי  בידי המפעיל. כך, רואים את מה שנעשה ומתכננים את העבודה. את הסתימה משחררים באמצעות מערכת להזרקת מים המצויה על הביובית. בקצה הצינור יש דיזה היוצרת סילון מים דק ובעל עוצמה  המסוגל לחתוך שורשים, גזעי עצים, פלסטיק, קרטון וניירת וכדומה. הוא מרסק את הסתימה ומזרים את תכולתה קדימה. לאחר מכן, ממשיכים להזרים מים בלחץ המקלפים שכבות לכלוך מדפנות הצנרת, וכך, מנקים היטב את כולה. להשלמת הניקוי ניתן לשפוך חומרים קוטלי עשבים אשר גם מעכבים התפתחות עתידית של שורשים. כאן למעשה מסתיימת עבודת הביובית. בשלב זה ניתן לצלם שוב את הקו כדי לזהות את הסדקים או השברים הקיימים ולקבל תמונת מצב כללית שלה. בעל הבית יכול להחליט אם להשקיע בתיקון מקומי או בשיפוץ מקיף. חברה מקצועית מבצעת גם משימות אלו, ואחרות נוספות, בתחום האינסטלציה והביוב.

בחירת הביובית למשימות אחרות מיוחדות

ביובית מבצעת גם שאיבת בורות שומניים במפעלי תעשייה כימיים ואחרים, שאיבת בורות ספיגה, מי בריכות ועוד. קיימות ביוביות בגדלים שונים. יש גדולות המסוגלות לתפוקת עבודה רבה בזמן קצר ואחרות נמוכות המתאימות לעבודה בחניונים מקורים ובמבנים נמוכים.

קבלת המלצות

חברה בעלת מוניטין תספק שירות מקיף ומקצועי עם יחס אישי וכדאי לבקש את שירותיה.