ביובית ברעננה מספקת שירותיה ללקוחות רבים ביניהם אנשים פרטיים, מפעליים, מוסדות ציבור עסקים ורבים אחרים. שירותי ביובית הינם ייחודיים וניתנים, בעיקר, במקרים בהם פתרונות אחרים אינם מצליחים. בין החשובים והדחופים ביניהם ניתן למנות איתור סתימות במערכת הביוב ושחרורן, וכן, שאיבת מי הצפות במרתפים, חניונים, מקלטים ועוד. סתימות במערכות ביוב נגרמות, לרוב, משורשים של עצים ושיחים גבוהים המצליחים לחדור דרך סדקים קיימים בצנרת. כדי להבין את הבעייתיות בכל הנושא יש להכיר את המערכות הללו. מדובר במערכות הממוקמות בחצרות המבנים שעשויות מבטון או מפלסטיק קשיח העמיד ללחצים מסיביים. הן מורכבות מבריכות ביוב המחוברות ביניהן בקו ישר ואשר מתחברות למערכות הביוב האזוריות. הצנרת פתוחה ביציאה מהבריכות ובהמשך היא סגורה ועליה מונחת האדמה. הקמת, תחזוקת ותיקוני המערכת בשטח הפרטי היא באחריות בעל הנכס.

היווצרות סתימות

לאחר חדירה ראשונית של שורשים הם מתרבים בהדרגה עד שיוצרים פקק שאינו עביר לנוזלים ומוצקים. במקרים רבים, נוספים אליהם גופים זרים החודרים דרך האסלות. מדובר על תחבושות היגייניות, מגבוני בד, מיכלי פלסטיק של סבון אסלה המונחים על קצוות האסלות, גלילי ניירות טואלט שלמים. אלו נשמטים פנימה, לרוב, ללא כוונה אבל יוצרים סתימה מורכבת במיוחד. השיטות המקובלות לפתיחת סתימות שורשים הם על ידי פתיחה באמצעות מוטות ביוב. מדובר על מוטות אשר מחוברים ביניהם עד ליצירת מוט ארוך שבקצהו קפיץ מיוחד. כאשר הוא נתקל בסתימה אזי ניתן לסובבו ואז נכרכים סביבו שורשים. משיכה חזקה תולשת קבוצת שורשים, וכן הלאה עד לשחרור. יחד עם זאת, בסתימות מורכבות השיטה לא עובדת היטב. כאן יש צורך בביובית אשר מסוגלת לפתוח אותן ביעילות רבה.

מבנה הביובית

הביובית הינה כלי רכב גדול. לרוב, משאית קלה או כבדה יותר או טנדר גדול. על כל אחת יש מיכל לאגירת נוזלים וכן, שתי מערכות. האחת להזרמת מים בלחץ והשנייה לשאיבת נוזלים. ניתן למצוא ביוביות שונות בגודל ובמפרט שלהן. על חלקן יש טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת פתיחת סתימות מורכבות בזמן קצר. ניתן למצוא נמוכות המסוגלות לנוע בתוך חניונים מקורים, במבנים נמוכים ועוד. בחירת הביובית נתונה לשיקולו של הקבלן בהתאם לנסיבות המצב.

תהליך פתיחת הסתימה

כאשר הביובית מגיעה לאתר היא מתחילה בשאיבת הנוזלים שפרצו החוצה מבעד לבריכות. השאיבה מקלה מאוד על הדיירים מאחר והשלוליות מכילות חיידקים מסוכנים לבריאות ובנוסף, מדיפות ריחות נוראיים. בשלב הבא מנסים לאתר את מקום הסתימה על ידי החדרת מצלמת סיב אופטי המצליחה לצלם את הקו. התמונות מופיעות על צג המצוי בידי המפעיל. עתה מכניסים פנימה את צינור המים אשר בקצהו מוברגת דיזה מיוחדת. היא מסוגלת ליצור סילון מים דק המסוגל לחתוך שורשים, פלסטיק, קרטון ועוד. הלחץ הנוצר מפורר את הסתימה ומזרים תכולתה קדימה. בשלב הבא, מממשיכים להזרים מים בלחץ המקלפים שכבות לכלוך הדבוקות למעטפת הפנימית. כאן מסתיימת עבודת הביובית אבל לא עבודת הצוות. עתה ניתן לשפוך חומרים קוטלי עשבים לניקוי מושלם.

עבודות משלימות ונוספות

עכשיו  ניתן לצלם שוב את הקו הנקי לכל אורכו כדי לקבל תמונת מצב מעודכנת שלו. כך, ניתן לתכנן את שיקום הקו במקומות הפגועים או שיקומו מהיסוד. חברת ביובית מסוגלת לבצע גם עבודות אלו וכדאי לשכור שירותיה כדי לקבל טיפול מקיף ויעיל. בנוסף לכל אלו היא מבצעת עבודות אינסטלציה וביוב אחרות.  ביוביות נועדו גם לשאיבת בורות ספיגה, בורות שומניים במפעלים, שאיבת בריכות ועוד. מומלץ לשכור שירותי ביובית בתל אביב במקרי חירום ובמקרים אחרים.