אינסטלטור מספק שירותים ללקוחות מגוונים בעיר ובסביבותיה. נזקקים להם אנשים פרטיים, עסקים, מוסדות ציבור וכדומה. השירותים ניתנים בין, היתר, למערכות המים שבמבנה ועקב תקלות שונות בהן. כל מערכת מים מותקנת מצנרת החבויה בתוך הקירות או מתחת לרצפות, ורק נקודות הקצה דוגמת: ברזים, טושים, ניאגרות ועוד גלויים. הצנרת המוסתרת מהעין הינה בעלת קוטר קטן שנועד להגברת לחץ וזרימת המים. היא עשויה ממתכת או מפלסטיק קשיח ועבה. תקלות עלולות לצוץ עקב בלאי, תאונות, חבלות, וכדומה. הנפוצות ביותר הן סתימות ונזילות.

סיבות מגוונות לריחות רעים

סתימות עלולות להיגרם מבעיות בצנרת הביתית או בצנרת האזורית שעליה אחראית הרשות המקומית. לעיתים, הפסקות מים גורמות לריחות ולמים עם חלודה ואלו נעלמים, לרוב, במהירות לאחר שזרם המים חוזר להיות שוטף. התלונות חייבות להיות מופנות לרשויות והטיפול נעשה על ידם. ריחות עלולים לפרוץ גם בגלל צנרת חלודה שבבית, בלאי, אבנית שוקעת ועוד. הטיפול בהם הוא באחריות בעל הנכס המזמין אינסטלטור לבדיקה ותיקונים. קיימות שיטות שונות לתיקון הבעיות, ובמקרים חמורים, אין ברירה אלא לחדש את הצנרת.

סתימות וצנרת בלויה

הסתימות נוצרות בעיקר בצנרת המובילה את המים המשומשים ומי האסלות אל מערכת הביוב. הן נוצרות מחדירת גופים זרים ו/או שורשים דרך סדקים בצנרת. אחד הסימנים לכך הם ריחות רעים העולים מהצנרת או מהברזים. בברזי מטבח, הסתימות נפוצות יותר בגלל שאריות מזון, שאריות קפה וחומרים שומניים הנתקעים בנקודות מסוימות ואינם נשטפים קדימה. ריחות בברזי אמבטיה נובעים מסתימות הנגרמת בעיקר משערות החודרות לצנרת ומשאריות סבון. צנרת בלויה עלולה לייצור חלודה וכאשר היא עוברת באדמה היא עלולה לייצור ריחות רעים. ניתן להניח מסננים בכניסה לבית ולשפר את איכותם. במקרים חמורים, אין ברירה אלא להחליף צנרת רקובה בחדשה וכך לפתור נזילות, ריחות ובעיות קיימות אחרות.

פתיחת סתימות

ניתן לפתוח סתימות קלות בצנרת עצמאית ועם כלים ואביזרים הנמצאים בכל בית. השיטה הראשונה היא באמצעות פומפה שנועדה לדחוף את הלכלוך הגודש את הצנרת ולהזרימו קדימה. שיטה אחרת היא על ידי קפיצים ספירליים ומשחולות שניתן להכניסם לפתחי הניקוז בכיורים אמבטיות וכדומה ולשחרר פקקים. שיטות אחרות הם באמצעות חומרים חומציים וכימיים שנועדו לפתיחת סתימות. כל הדרכים הללו יעילות ועשויות לפתור את הבעיה. לעיתים, כדאי לשלב שתי דרכים כדי להגיע לתוצאה מושלמת יותר. לאחר שהמים חוזרים לזרום נעלמים עימם הריחות הרעים וניתן לחזור לשגרה. כדאי לציין, כי אין להזניח מצב בו קיימים ריחות כדי למנוע סיבוכים מורכבים יותר.

החלפת צנרת בתוך ומחוץ לבית

ריחות רעים הם סימנים לא טובים לכך שהצנרת בלויה. הסכנה היא לנזילות תכופות שיגיעו ויפריעו למהלך החיים בבית. אינסטלטור יכול להחליף לצנרת ממתכת או מפלסטיק כאשר האחרונה נחשבת לטובה מאוד. במקרה הנ"ל היא אינה מחלידה ואיננה מפתחת ריחות רעים. החלפת מערכות או חלקי מערכות נעשית במהלך הכולל עבודות מורכבות המחייבות ניתוק מערכות המים לאורך מספר ימים. הן נעשות בשלבים. הראשון בהתקנת הצנרת והשני בחיבור אביזרי הקצה כמו ברזים טושים ועוד. עלויותיהן גבוהות ביחס לאחרות. מומלץ לשהות מחוץ לבית בעת ביצוען.

אינסטלטור מקצועי

אינסטלטור בתל אביב מבצע התקנות ושיקום מערכות מים וביוב ומומלץ לפנות אליו כדי לקבל שירות מקצועי ואדיב. יש ברשותו תשתית מתאימה הכוללת ציוד מתקדם, חלקים תקניים וחומרים איכותיים בהם הוא משתמש כדי להתקין מערכת מתפקדת היטב. כל עבודה תיקבע על פי לוח זמנים מסודר עם הלקוח ותתבצע עם יחס אישי.