מהי אפילפסיה?

אפילפסיה או בשמה העברי כפיון היא מחלה נוירולוגית שמקורה במוח אשר מתבטאת בפרכוסים אי רצוניים הנוצרים מעת לעת ובנסיבות שונות. היווצרותם נובעת מפעילות עודפת וחריגה בקליפת תאי העצב. ההתקפים יכולים להיות קצרים או ארוכים ולא ניתן לצפות אותם מראש. גם הסיבות להיווצרותם אינה ידועה. את הבעיה מאבחנים נוירולוגים אשר גם מציעים שורה של טיפולים למניעתם.

טיפולים רפואיים ואלטרנטיביים

הטיפולים נעשים מהקל אל הכבד. בתחילה מנסים טיפול תרופתי, בשלבים הבאים ניתוחים, יש גם פעילויות מנע כמו דיאטה, ויתור על טלוויזיה גדולה  בעלת מסך מרצד ועוד. טיפולים פארא רפואיים הם: דיקור סיני, מתן חומר מבוסס קנאביס לאחר שהתברר כי שימוש ב 5 תרופות שונות לא הועיל. וכן, שמן סיבידי המופק מהקנאביס אבל אין בו השפעה פסיכו אקטיבית.

יעילות שמן סיבידי לטיפול במחלות

סיבידי הוא של חומר טבעי המופק מצמח הקאנאביס המשמש כחומר גלם המעובד לשורה של תכשירים היכולים להשפיע על מחלות ותופעות שליליות הפוגעות באדם. הוא מטפל גם בכאבים כרוניים הנלווים אליהם ובתופעות לוואי נוספות. שמן CBD משפיע רבות על מערכת העצבים וזאת בנוסף למערכת החיסון, מערכת העיכול ועוד. משום כך, יעילותו לטיפול באפילפסיה המוגדרת כמחלה עצבית פאר אקסלנס. לצד מחלה זאת ניתן למצוא מחלות עצביות אחרות כמו פרקינסון, טרשת נפוצה וטורט. מחלות אחרות הם סרטן לסוגיו, קרוהן וקוליטיס, פוסט טרואמה , איידס ועוד. אלו הן מחלות מתמשכות וכרוניות ולכן, יש צורך בטיפול אשר מקל על מכאבים ומייצב זמנית את מצב החולה. ידוע על מקרים בהם חול אפילפסיה קשים חזרו לשגרת חיים נורמאלית לאחר שימוש בשמן סי בי די. ההקלה מביאה מרגוע לחולה ובעקיפין גם למשפחה המטפלת.

הפקה ותכשירים

החומר המופק לאחר עיבוד כמות רבה מאוד של צמחי קנאביס הגדלים בחממות מסודרות.  הוא אינו ממכר, מותר לשימוש רפואי ומשמש כחומר גלם בתעשייה ענפה  המייצרת את התכשירים השונים באישור  המדינה בה הוא מיוצר. קיימים מספר תכשירים. אחד הבולטים הוא שמן סיבידי המיוצר ברמות ריכוז שונות. הריכוז הגבוה מגיע   ב30% ומיועד בעיקר  למשתמשים ותיקים. הנמוך ביותר הוא ברמת 3% ומיועד, בעיקר, למשתמשים בפעם הראשונה. את טיפות השמן מטפטפים על הלשון או על המזון שאוכלים. מוצרים אחרים הינם שוקולדים לאכילה, משחות למריחה חיצונית ונוזלים המתאדים בעת שימוש בסיגריה אלקטרונית. כל לקוח משתמש במוצר בהתאם לצרכיו ועל פי ההנחיות של גורמי הרפואה הרלוונטיים.

אופי השימוש

השימוש החייב להיות מבוקר והדרגתי כדי לתת לגוף להתרגל לחומר. החומר נקלט על ידי קולטנים מיוחדים המצויים במוח, בחוט השדרה ובמערכת העיכול. הוא  נספג דרכם למערכות השונות ומשפיע בהדרגה על החולים במגוון דרכים. אלו מסייעים בסופו של דבר ומקלים על החולה לצלוח את המשברים הנוצרים מעת לעת. ההשפעה היא בהרגעה המובילה להפחת הפרכוסים או ביטולם. החמורים בהם יכולים לסכן חיים. תוצאות לוואי נלוות וחשובות אחרות מתבטאות בהפחתת דיכאון, בהגברת תיאבון, בשיפור מצב הרוח ועוד התורמות לחיוניות הגוף והנפש. כך שההשפעה היא ישירה על התופעות הקשות וגם עקיפה על ידי עידוד המערכות השונות.

רכישה

תכשירים אלו מיובאים מחו"ל באמצעות חברות המתמחות בתחום. ניתן לרכוש אותם דרך אתר האינטרנט או בחנויות המוכרות אותם. כאמור החומר הנ"ל מותר לשימוש אבל מומלץ להגיע עם המלצות לגבי סוג התכשירים הרצויים בכל שלב בטיפול. מומלץ לרכוש את המוצרים החשובים והנדרשים הללו אצל חברה מקצועית המתמחה בתחום ואשר משווקת תכשירים איכותיים המיוצרים תחת פיקוח ובקרה קפדניים.